Nie możesz złożyć nowego zamówienia w swoim kraju.

 • Jaka jest najlepsza waza nagrobna?
  Jaka jest najlepsza waza nagrobna?
  Lubię

  W nagrobnej wazie można postawić kwiaty i w ten sposób przyozdobić pomnik bliskiej nam osoby, dlatego jest ona niezwykle ważnym elementem każdego nagrobka. Metalowe wazy na grób są najczęściej wykonywane z dwóch rodzajów materiałów – są to stal nierdzewna i brąz.

  Data dodania: 2016.01.25
 • Jaka powinna być wielkość krzyża nagrobnego?
  Jaka powinna być wielkość krzyża nagrobnego?
  Lubię

  Nie ma jednego wzorca wymiarowego odnośnie wielkości krzyża na nagrobku. Wszystko tak naprawdę zależy od wzoru nagrobka oraz estetycznego wyczucia, zarówno fundatora nagrobka, jak i jego twórcy.

  Data dodania: 2016.01.25
 • Jak czyścić elementy ze stali nierdzewnej?
  Jak czyścić elementy ze stali nierdzewnej?
  Lubię

  Elementy ze stali nierdzewnej, takie jak wazy, wazony czy krzyże, są stosunkowo łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji. Dzieje się tak ze względu na dość dużą wytrzymałość stali nierdzewnej na zmienne warunki atmosferyczne.

  Data dodania: 2016.01.25
 • Jaki wybrać krzyż na nagrobek? Poziomy czy pionowy?
  Jaki wybrać krzyż na nagrobek? Poziomy czy pionowy?
  Lubię

  W katalogach zakładów pogrzebowych można znaleźć tysiące różnych wzorów krzyży, jednak podstawowy wybór sprowadza się do tego, czy ma być on pionowy, czy też poziomy. Dobór zależy przede wszystkim od budżetu rodziny i rodzaju nagrobka.

  Data dodania: 2016.01.25
 • Błędy ortograficzne i językowe na nagrobkach
  Błędy ortograficzne i językowe na nagrobkach
  Lubię

  Decydując się na projekt nagrobka zwracamy uwagę na trwałość wykorzystanych materiałów, kompozycję ozdobników czy zestawienie kolorystyczne komponentów.

  Data dodania: 2015.12.30
 • Przerwa Świąteczna
  Przerwa Świąteczna
  Lubię

  Przerwa świąteczna

  Data dodania: 2015.12.23
 • Jak zabezpieczyć nagrobek przed zimą?
  Jak zabezpieczyć nagrobek przed zimą?
  Lubię

  Niskie temperatury, opady deszczu i śniegu, silny wiatr – te wszystkie czynniki mogą bezpośrednio przyczynić się do pogorszenia stanu nagrobka. Chociaż nie mamy wpływu na nieubłaganie pędzący czas, możemy skutecznie zabezpieczyć płytę nagrobną przed ewentualnymi uszkodzeniami.

  Data dodania: 2015.10.28
 • Gdzie znajdują się najsłynniejsze cmentarze świata?
  Gdzie znajdują się najsłynniejsze cmentarze świata?
  Lubię

  Cmentarze to nie tylko miejsce pochówku naszych bliskich, ale również parki stanowiące prawdziwe galerie sztuki pod gołym niebem. Wiele z nich zasługuje na szczególne wyróżnienie ze względu na walory artystyczne, jakimi niewątpliwie wyróżniają się na arenie międzynarodowej.

  Data dodania: 2015.10.28
 • Jak czyścić i konserwować nagrobek z lastryko?
  Jak czyścić i konserwować nagrobek z lastryko?
  Lubię

  Jednym z najczęściej stosowanych materiałów do wykonywania nagrobków jest lastryko. Ta mieszanina cementu, wody i grysu jest niezwykle trwała, jednak wymaga regularnej pielęgnacji i konserwacji, dzięki czemu płyta z takiego materiału przetrwa nawet 50 lat.

  Data dodania: 2015.10.28
 • Jakie akcesoria na grób niechrześcijański?
  Jakie akcesoria na grób niechrześcijański?
  Lubię

  Grób niechrześcijański niewątpliwie charakteryzuje się brakiem takich dodatków jak krzyż, ozdobny grawer zawierający tekst z Pisma Świętego, czy rzeźbione postacie świętych.

  Data dodania: 2015.09.24
 • Jak przygotować grób na uroczystość wszystkich świętych?
  Jak przygotować grób na uroczystość wszystkich świętych?
  Lubię

  Uroczystość Wszystkich Świętych co roku skłania rzesze ludzi do odwiedzin grobów bliskich. 1 listopada należy liczyć się z większym ruchem, szczególnie w okolicach cmentarzy. Wcześniej trzeba jednak te groby przygotować na święto.

  Data dodania: 2015.09.24
 • Jakie zdjęcie wybrać na nagrobek?
  Jakie zdjęcie wybrać na nagrobek?
  Lubię

  Wybraliśmy już jak będzie wyglądał nagrobek naszego bliskiego. Chcemy jednak, żeby oprócz napisów pojawiło się tam również zdjęcie. Jest kilka możliwości związanych z jego wykonaniem, przy czym jedna jest zdecydowanie najbardziej popularna.

  Data dodania: 2015.09.24