Nie możesz złożyć nowego zamówienia w swoim kraju.

 • Czy ubezpieczać nagrobek i akcesoria nagrobkowe
  Czy ubezpieczać nagrobek i akcesoria nagrobkowe
  Lubię

  Ludzie najczęściej ubezpieczają takie rzeczy, bądź obiekty, jak wartościowa biżuteria, samochód, czy dom. Od pewnego czasu coraz częstszą praktyką jest jednak stosowanie zabezpieczenia również wobec nagrobków oraz związanych z nimi akcesoriów.

  Data dodania: 2016.02.01
 • Estetyka pomników- jak kolorystycznie dobierać kwiaty i lampiony do pomników?
  Estetyka pomników- jak kolorystycznie dobierać kwiaty i lampiony do pomników?
  Lubię

  Kwestia kolorystycznego doboru kwiatów oraz lampionów do pomników jest raczej rzadko podnoszona. Dzieje się tak z bardzo prostej przyczyny. Otóż kolorystyczna oferta nagrobków jest stosunkowo ograniczona. Jest to najczęściej ciemny granit lub lastryko, rzadziej piaskowiec.

  Data dodania: 2016.02.01
 • Granit czy marmur – jaki materiał na nagrobek wybrać?
  Granit czy marmur – jaki materiał na nagrobek wybrać?
  Lubię

  Wybór pomiędzy granitem a marmurem jest w gruncie rzeczy bardzo prosty, ponieważ granit jest o wiele lepszym materiałem na nagrobek, i to pod każdym względem. Jak na skałę magmową przystało, granit jest zarówno twardy, jak i wytrzymały.

  Data dodania: 2016.02.01
 • Jak wybrać i czym się kierować wybierając rozmiar nagrobka?
  Jak wybrać i czym się kierować wybierając rozmiar nagrobka?
  Lubię

  Wybierając rozmiar nagrobka należy pamiętać o kilku kwestiach. Najważniejszą z nich jest wewnętrzna polityka zarządców cmentarzy. Standardowe rozmiary nagrobków wynoszą (w centymetrach):

  Data dodania: 2016.02.01
 • Czy można ubezpieczyć nagrobek?
  Czy można ubezpieczyć nagrobek?
  Lubię

  Od niedawna istnieje możliwość wykupu polisy ubezpieczeniowej za nagrobek, zarówno w jego tradycyjnej formie (płyta na cokole), jak i większej gabarytowo, na przykład grobowca rodzinnego.

  Data dodania: 2016.02.01
 • Jak przebiega proces grawerowanie liter w kamieniu?
  Jak przebiega proces grawerowanie liter w kamieniu?
  Lubię

  W zależności od rodzaju kamienia, istnieje kilka metod grawerowania napisów oraz zdobień. Sposób żłobienia liter jest zależny od twardości surowca oraz efektu końcowego, jaki zamierzamy uzyskać.

  Data dodania: 2016.01.28
 • Czym jest epitafium?
  Czym jest epitafium?
  Lubię

  Epitafium to napis umieszczony na pomniku lub nagrobku, którego zadaniem jest upamiętnienie zmarłej osoby. Napis ten może zawierać sentencję, która sławi bliską nam osobę, bądź spełnia funkcję zdobniczą dla kompozycji nagrobkowej.

  Data dodania: 2016.01.28
 • Jak przebiega proces grawerowanie liter w metalu?
  Jak przebiega proces grawerowanie liter w metalu?
  Lubię

  Grawerowanie liter w metalu - podobnie jak ma to miejsce w przypadku kamienia - możliwe jest dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi.

  Data dodania: 2016.01.28
 • Jakie epitafium zamieścić na nagrobku?
  Jakie epitafium zamieścić na nagrobku?
  Lubię

  Przed umieszczeniem na nagrobku epitafium warto zastanowić się nad tym, czym ono tak naprawdę jest. W powszechnym odbiorze nazywa się tak każdy napis umieszczony na głowicy lub płycie nagrobka, odnoszący się w jakiś sposób do śmierci lub samego zmarłego, na przykład takie słowa jak „Jezu, ufam Tobie”, „Spoczywaj w pokoju” lub „Bóg tak chciał”.

  Data dodania: 2016.01.27
 • Jak dobrać rzeźby nagrobne?
  Jak dobrać rzeźby nagrobne?
  Lubię

  Wybierając rzeźbę nagrobną należy pamiętać o tym, że może ona przyjąć dwie podstawowe formy: płaskorzeźby oraz trójwymiarowego przedstawienia jakiejś postaci lub sceny.

  Data dodania: 2016.01.27
 • Jaki lampion na grób?
  Jaki lampion na grób?
  Lubię

  Lampiony nagrobne przyjmują różne postaci, chociaż zdecydowanie najlepsze są te zrobione ze stali nierdzewnej. Od najpopularniejszych lampionów zrobionych z tworzywa sztucznego różnią się w praktycznie w każdym aspekcie, oczywiście na swoją korzyść.

  Data dodania: 2016.01.27
 • Jak wybrać wazon na cmentarz?
  Jak wybrać wazon na cmentarz?
  Lubię

  Wybór wazonu na cmentarz powinien zostać podyktowany przede wszystkim względami estetycznymi. Dlatego najczęściej można się spotkać z sytuacją, w której wazon zrobiony jest z tego samego materiału, co nagrobek.

  Data dodania: 2016.01.27