Nie możesz złożyć nowego zamówienia w swoim kraju.

 • Jak wybrać krzyż na nagrobek?
  Jak wybrać krzyż na nagrobek?
  Lubię

  Wyborowi krzyża na nagrobek warto poświęcić dłuższą chwilę. Nie tylko dlatego, że istnieje ogromna liczba wzorów oraz kształtów tego symbolu, co pod wieloma względami utrudnia wybór. Nad wyborem krzyża warto zastanowić się z innego powodu.

  Data dodania: 2015.09.18
 • Jak dbać o nagrobek, aby wyglądał dobrze przez lata?
  Jak dbać o nagrobek, aby wyglądał dobrze przez lata?
  Lubię

  Przed rozpoczęciem prac porządkowych związanych z nagrobkiem należy pamiętać o bardzo ważnej kwestii. Otóż różne materiały wymagają różnego rodzaju pielęgnacji. Inaczej należy obchodzić się z granitem, a inaczej z piaskowcem czy lastrykiem.

  Data dodania: 2015.09.18
 • Jakie napisy na płytach nagrobnych warto wybrać?
  Jakie napisy na płytach nagrobnych warto wybrać?
  Lubię

  Rodzaje napisów, które znajdują się na nagrobkach, dzieli się zazwyczaj w oparciu o sposób ich tworzenia. Oznacza to, że najczęstszy wybór dokonywany jest pomiędzy napisami kutymi, piaskowanymi oraz metalowymi.

  Data dodania: 2015.09.18
 • Jaki wybrać napis na nagrobku?
  Jaki wybrać napis na nagrobku?
  Lubię

  Wydaje się, że umieszczenie pamiątkowego napisu na płycie nagrobnej nie niesie ze sobą żadnych niejasności. Niestety, kwestia ta jest stosunkowo złożona, głównie ze względu na nieostre kryteria dotyczące kilku definicji.

  Data dodania: 2015.07.03
 • Jak dbać o nagrobek?
  Jak dbać o nagrobek?
  Lubię

  Zadbany grób to przede wszystkim grób czysty, należy zatem regularnie czyścić płytę nagrobka. Warto pamiętać, że każdy rodzaj materiału wymaga innego rodzaju pielęgnacji. Inaczej należy obchodzić się z granitem, inaczej z piaskowcem czy lastrykiem. Poza tym warto zwrócić uwagę na fakt, że nagrobek to nie tylko płyta nagrobna, ale również cokół, głowica czy rama, nie wspominając o krzyżu, ewentualnych wazach, tablicach czy zdjęciach.

  Data dodania: 2015.07.03
 • JAK WYCZYŚCIĆ NAGROBEK?
  JAK WYCZYŚCIĆ NAGROBEK?
  Lubię

  Zadbany grób to przede wszystkim grób czysty, należy zatem regularnie czyścić płytę nagrobka. Warto pamiętać, że każdy rodzaj materiału wymaga innego rodzaju pielęgnacji.

  Data dodania: 2015.04.20
 • JAK UDEKOROWAĆ NAGROBEK?
  JAK UDEKOROWAĆ NAGROBEK?
  Lubię

  Przyjmuje się, że znicze powinny być rozstawione w rogach płyty lub na podstawie nagrobka. Równie częstym rozwiązaniem jest ustawianie lampionów przy krawędziach płyty, zostawiając pusty środek, na którym może znajdować się epitafium, jakaś sentencja lub chociażby leżący krzyż.

  Data dodania: 2015.04.20