Nie możesz złożyć nowego zamówienia w swoim kraju.

Filtr produktów:

Średnica
Rozmiar

Kolumbaria

Kolumbaria

W pobliżu cmentarzy w ostatnich latach coraz częściej pojawiają się krematoria, dlatego też powstała potrzeba miejsca, w którym można umieścić urny z prochami zmarłych osób. Taką funkcję spełniają obecnie kolumbaria.

Kolumbarium to budowla, która składa się z wielu, w niektórych przypadkach nawet kilkuset, komór. Tradycja kolumbariów sięga czasów rzymskich oraz wczesnochrześcijańskich. W tamtej epoce przybierały postać zbiorowego grobowca – budowli z niszami, w której umieszczano urny z prochami. Imiona zmarłego były natomiast umieszczane na tablicy, która zakrywała komorę.

Kremacja zwłok jest bardzo popularną formą pochówku w Europie Zachodniej i krajach anglosaskich. W dość konserwatywnym polskim społeczeństwie początkowo budziła kontrowersje, dziś ma stale rosnące grono zwolenników. Pochówek w urnach jest już możliwy we wszystkich dużych miastach w Polsce. W nowe kolumbaria inwestują władze takich metropolii jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź czy Gdańsk. Za kremacją zwłok, a co za tym idzie budową kolumbariów przemawia wiele argumentów. Do koronnych motywów można zaliczyć względy ekonomiczne oraz ekologiczne. Pochówek w urnie prowadzi do redukcji kosztów związanych z pogrzebem, chroni przed roznoszeniem zarazków, a także pozwala oszczędzać cenny teren. W wielu miejscach zaczyna już brakować gruntów pod nekropolie co sprawia, że kolumbaria są coraz częściej postrzegane jako cmentarze przyszłości. Zaaranżowane w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu specjalne nisze szybko znajdują swoich nabywców. Z uwagi na rosnącą popularność tej formy pochówku nasz asortyment poszerzyliśmy o akcesoria na kolumbarium. Lampiony, krzyże oraz tablice naszego projektu zdobią kolumbaria w wielu miastach Polski takich jak choćby Łódź czy Gdańsk. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą.

Akcesoria

Granitowe tablice, które zakrywają miejsca na urnę umieszczoną w kolumbarium, mają małą powierzchnię (najczęściej o wymiarach 30 na 30 centymetrów), dlatego wymagają produktów w odpowiednim rozmiarze. W asortymencie naszej firmy znajdą Państwo wiele akcesoriów, które są przeznaczone do wykorzystania w kolumbariach – są to na przykład tabliczki czy litery nagrobne, małe wazony, krzyże lub lampiony, a także aplikacje i ramki na zdjęcia ceramiczne.

Jako jedyna firma w Polsce oferujemy Państwu ramki ze stali nierdzewnej, których wymiary są doskonale dopasowane i przeznaczone do wykorzystania w kolumbarium. Materiał jest wytrzymały i odporny na warunki atmosferyczne, dlatego zachowuje estetyczny wygląd przez długie lata.

Artyści, którzy tworzą dla nas akcesoria, stale szukają prostych form i wzorów, które nie będą przytłaczające i dobrze wkomponują się w płytę pamiątkową. Łącząc ze sobą wytrzymałe tworzywo i wyjątkowe, eleganckie projekty, możemy zaoferować produkty, które spełnią Państwa oczekiwania i będą dobrze prezentowały się na granitowej tablicy w kolumbarium.

Realizacje

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą trwałych i odpornych na warunki atmosferyczne akcesoriów ze stali nierdzewnej na kolumbaria firmy Rodlew QMD. Dołożymy wszelkich starań, by nasze produkty spełniły Państwa oczekiwania, zarówno pod względem wyglądu, jak i ceny. Zapraszamy również do kontaktu z naszym biurem. Chętnie pomożemy w wyborze najbardziej odpowiedniego rozwiązania, udzielimy wskazówek dotyczących pielęgnacji akcesoriów na kolumbarium, zrealizujemy także Państwa indywidualne zamówienia.

Nasze projekty na kolumbarium realizujemy między innymi w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Gdańsku i innych miastach Polski .
W tej kategorii jest 30 produktów