Nie możesz złożyć nowego zamówienia w swoim kraju.

Czy brąz oksydowany jest odporny na warunki atmosferyczne? - Przerwa świąteczna - Sklep Rodlew QMD

1 Lubię
 
Wystarczy cieniutka warstwa tlenków metali, by oksydowany materiał uzyskał zupełnie nowe właściwości. Oksydowanie brązu ma wiele zalet. Dodaje metalom nie tylko interesujących walorów estetycznych, ale przede wszystkim wpływa na ich trwałość.
Oksydowanie brązu może zostać przeprowadzone metodą chemiczną bądź elektrolityczną. Niezależnie od tego, czy elementy z brązu zanurzymy w stężonym roztworze wodorotlenku sodu i azotanu srebra, czy też poddamy anodowemu utlenianiu, akcesoria te będą wyróżniały się wyjątkową trwałością. Jednym z głównych powodów oksydowania brązu jest zapobieganie korodowania metalu. Dzieje się tak, ponieważ nałożona warstwa tlenków metalu chroni strukturę brązu przed niepożądanym działaniem wilgoci. Podczas oksydowania wytworzona zostaje specjalna warstwa ochronna, która chroni metal przed działaniem promieni słonecznych. W ten sposób uzyskany czarny kolor brązu nie płowieje. Nałożenie warstwy tlenków metali wpływa również na wytrzymałość brązu na zmienne temperatury, dlatego elementy metalowe poddane oksydowaniu doskonale sprawdzają się jako akcesoria nagrobne.
Wywołanie oksydy na brązie zapobiega również pojawianiu się szpecących nagrobek zacieków. Dzięki temu brąz oksydowany jest nie tylko odporny na warunki atmosferyczne, ale również wyróżnia się estetyką wykończenia.
 

Zostaw komentarz

Zaloguj się, aby dodawać komentarze