Nie możesz złożyć nowego zamówienia w swoim kraju.

Jakie akcesoria ze stali nierdzewnej na grób niechrześcijański ? - Blog - Sklep Rodlew QMD

1 Lubię
 

Jakie ozdoby na grób niechrześcijański ?

Grób niechrześcijański niezmiernie różni się od tradycyjnych miejsc spoczynku, co jest odzwierciedleniem różnorodności światopoglądów i przekonań, które zasługują na odpowiednią reprezentację w przestrzeni cmentarnej. Wyróżniającym go elementem jest brak chrześcijańskich symboli takich jak krzyż, teksty z Pisma Świętego, czy rzeźbione wizerunki świętych. Jego estetyka jest przeważnie neutralna, ale to nie wyklucza zastosowania pewnych akcesoriów cmentarnych, które są wyrazem pamięci o zmarłym i jego życiowych wartościach.

Dodatki na grobie niechrześcijańskim

Na grobie niechrześcijańskim również miejsce znajdą różnorodne dodatki. Wazon na kwiaty, wykonany ze stali nierdzewnej kwasoodpornej na przykład wbudowany w pomnik, jest tu równie ważnym elementem, co na grobie o innej symbolice. Znicze, czy lampiony, są uniwersalnym symbolem pamięci, a ich umieszczenie przy grobie świadczy o tym, że zmarły nie jest zapomniany. Palenie zniczy nie jest praktyką stricte chrześcijańską, a raczej powszechnym sposobem na upamiętnienie bliskich. W lampach nagrobkowych Rodlew QMD można używać zniczy z otwartym ogniem, wysokiej jakości stal nie ulega odkształceniom pod wpływem temperatury. Grubościenne materiały i wysoka jakoś materiału pozwalają na korzystanie z tradycyjnych , woskowych zniczy.

W przypadku grobów czy to chrześcijańskich czy też nie warto również zainstalować funkcjonalną ławkę, która najlepiej, aby była zaopatrzona w praktyczny schowek na przybory do pielęgnacji grobu. Ten element może przynieść komfort odwiedzającym i jednocześnie zachować estetykę miejsca.

Uczcijmy pamięć o zmarłym

Osobisty akcent, taki jak ulubiony cytat, fragment wiersza, czy inne osobiste wspomnienie związane ze zmarłym, może być wygrawerowany na tablicy. Warto jednak, aby była to treść niezwiązana z modlitwą, lecz coś, co odzwierciedla wartości i przekonania osoby spoczywającej w tym miejscu. Często umieszczane są dodatkowe elementy związane ze zmarłym jak np. klucz wiolinowy i pięciolinia w przypadku muzyków, wędkarz w przypadku miłośnika łowienia ryb, piłki nożnej etc. etc.

 

Ciekawostką może być fakt, że istnieje mnóstwo różnorodnych grobów, które są projektowane z myślą o wyznawcach różnych religii i światopoglądów. W kulturze japońskiej, na przykład, groby są często zdobione kamiennymi latarniami, symbolizującymi drogę ducha zmarłego do innego świata. Również w wielu kulturach przy grobach sadzi się różnego rodzaju rośliny – drzewa, krzewy, kwiaty – jako symbol życia i pamięci o zmarłym.

Co jeszcze na grób niechrześcijański?

Co więcej, niektóre groby są zdobione obrazami czy fotografiami zmarłych, pozwalając odwiedzającym lepiej poczuć obecność bliskiej osoby. W niektórych kulturach buduje się również małe altary z ofiarami w postaci jedzenia, napojów, a nawet przedmiotów codziennego użytku dla ducha zmarłego, co jest wyrazem troski o jego duszę w zaświatach.

Aplikacje

Tworząc grób niechrześcijański, należy pamiętać o poszanowaniu wartości i przekonań zmarłego, jednocześnie dbając o harmonię i estetykę miejsca pochówku. Dzięki temu, miejsce to będzie pięknym i godnym miejscem pamięci, które będzie odwiedzane przez rodziny i przyjaciół, pragnących uczcić pamięć o swoich bliskich.

 

Zostaw komentarz

Zaloguj się, aby dodawać komentarze