Nie możesz złożyć nowego zamówienia w swoim kraju.

Ile kosztuje napis na nagrobku? - Blog - Sklep Rodlew QMD

1 Lubię
 

Istnieje wiele sposobów upamiętniania grobów naszych bliskich. Zadbanie o estetykę nagrobka stanowi również część pożegnania ze zmarłym. Wybór poszczególnych dekoracji zależy od preferencji rodziny. Przy ich zakupie często sugeruje się ona charakterem osoby zmarłej (np. jeżeli ta ceniła minimalizm, w takim stylu budowany jest grób).

Istnieje wiele rodzajów ozdób, które umieszczamy na grobach. Z jednej strony należą do nich bez wątpienia kwiaty oraz rośliny nagrobne - zarówno sztuczne, jak i prawdziwe. Niektóre z nich sadzimy przy nagrobkach, inne zaś wkładamy do wazonów, które także stanowią element zdobiący miejsce pochówku. Do pozostałych dekoracji należą krzyże, lampiony, znicze, aplikacje czy też ramki. Umieszczamy je na nagrobkach w zależności od naszego uznania. Natomiast do akcesoriów nagrobkowych, które znajdują się na każdej płycie, zaliczamy bez wątpienia litery. Za ich pomocą komponowane są epigrafy,składające się z takich elementów jak imię i nazwisko osoby zmarłej, data narodzin i śmierci, ewentualnie zawód albo inna informacja jej dotycząca (taka jak sentencja odnosząca się do kwestii eschatologicznych albo cytat).

Na jakie litery możemy zdecydować się w sklepie Rodlew QMD?

Oczywiście jednym z najważniejszych kryteriów naszego wyboru jest estetyka tego rodzaju elementów. Pewne znaczenie ma jednak również cena. Ile zatem kosztują litery na nagrobki? Ich koszt w sklepie Rodlew QMD - renomowanej firmie funkcjonującej od czterdziestu lat - zaczyna się już od 9,40 zł. Do ceny zakupu warto dodać koszt montażu, który powinna wykonać firma zajmująca się profesjonalnym osadzaniem liter w kamieniu. Wyspecjalizowane firmy posiadają w swoim parku maszynowym odpowiednie urządzenia, które po przygotowaniu szablonu napisu, precyzyjnie wywiercą otwory pod kołki w literach . Dokładność jest tutaj kluczowa, gdyż nawet małe przesunięcia liter względem siebie, czy odstępy między wierszami, są bardzo widoczne.

Jeżeli jednak zależy nam na dokładnie wycenie, skorzystajmy z dostępnej na naszej stronie internetowej opcji wyceny napisu. Do zalet tego rodzaju możliwości zalicza się również - a może przede wszystkim - fakt, że pozwala nam ona wizualizować słowa składające się z wybranych przez nas liter. Możemy zmieniać ich wysokość, kolor(czarny lub złoty) czy rodzaj (polerowane albo matowe). Oczywiście do wyboru mamy szereg interesujących - i doskonale wpasowujących się w charakter różnych nagrobków - czcionek. Należą do nich takie typograficzne wzory, jak np. Arial Bold, (autorska wersja) Romano czy czcionka o nazwie "Rodlew" stworzona na zamówienie, a także kursywy (oddzielne albo łączone).

Z jakich materiałów produkuje się litery Rodlew QMD?

Warto dodać, że litery wykonywane dla sklepu Rodlew QMD powstają z bardzo wytrzymałych materiałów, takich jak stal nierdzewna kwasoodporna. Oznacza to, że nie są one podatne na zmienne warunki atmosferyczne - zarówno na opady deszczu i śniegu, jak i przebywanie w różnych temperaturach. Na odwrotach liter znajduje się kołek mocujący, dzięki któremu łatwo przytwierdza się je do nagrobka. Pewnego rodzaju nowością w naszej firmie są litery klejone. Zamiast kołka montażowego stosujemy taśmy dwustronnie klejące. Ta sama taśma wykorzystywana jest do montażu emblematów i  napisów na samochodach. Daje nam to pewność iż poprawnie przyklejona litera, będzie równie trwale prezentować się na kamieniu.

Przykładowe projekty napisów wykonanych z liter zamówionych w naszym sklepie można obejrzeć w zakładce https://akcesorianagrobkowe.pl/12-litery-na-nagrobki#/.

 

Zostaw komentarz

Zaloguj się, aby dodawać komentarze