Najsłynniejsze miejsca pielgrzymek w Polsce - Blog  - Sklep Rodlew QMD
Turystyka religijna cieszy się w Polsce dużą popularnością. Na terenie naszego kraju mieszczą się wyjątkowe miejsca kultu odwiedzane przez ludzi z całego świata. Są imponujące z różnych względów, dzięki czemu przyciągają nie tylko wierzących. Które z nich warto odwiedzić? Poznajmy najsłynniejsze cele pielgrzymek.

Wycieczki religijne po Polsce

Nie będzie zaskoczeniem, jeśli jednym z pierwszych miejsc, jakie wskażemy, będzie Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Rokrocznie zjeżdżają tu miliony turystów chcących zobaczyć obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, a także poznać historię Jasnej Góry. Częstochowa najczęściej odwiedzana jest przez pielgrzymki w okresie letnim - 15 sierpnia można wziąć udział w uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Ważnym miejscem w sercach wierzących jest Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. To właśnie tam, pod złotą, widoczną z daleka kopułą, mieści się cudowny obraz Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski. Na uwagę zasługuje również sama świątynia, która jest największą tego typu budowlą sakralną w Polsce. Z tego względu Licheń Stary, niewielką wielkopolską miejscowość, każdego roku odwiedzają miliony pielgrzymów.

Krakowskie Łagiewniki - jeśli ta nazwa nic Ci jeszcze nie mówi, być może czas to zmienić. To kolejne miejsce kultu religijnego w Polsce, do którego ściągają wierni z całego świata. Mieści się tam Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Źródła podają, że to właśnie w nim siostra Faustyna doświadczyła objawienia Jezusa. Na pamiątkę tych wydarzeń powstał obraz z napisem “Jezu, Ufam Tobie”, przy którym w późniejszych latach modlił się sam Jan Paweł II.

Miejscowością odwiedzaną przez pielgrzymów już od średniowiecza jest natomiast Święta Lipka. Wszystko za sprawą więźnia skazanego na śmierć, któremu we wsi zaczęła ukazywać się Matka Boska. W źródłach religijnych widnieje również wzmianka o cudownych uzdrowieniach, jakie rozegrały się w okolicy. W miejscu tym wybudowano Bazylikę Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – kompleks klasztorny w stylu barokowym, interesujący dla pielgrzymów także ze względu na oryginalną architekturę.