Nie możesz złożyć nowego zamówienia w swoim kraju. United States

Akcesoria nagrobkowe

Jak dbać o dekoracje oraz litery ze stali nierdzewnej?

Jak dbać o dekoracje oraz litery ze stali nierdzewnej?
Do zalet stali nierdzewnej należy fakt, że nawet kiedy jej powierzchnia zostanie uszkodzona, nie ulega korozji. Zawdzięczamy to jej specjalnym właściwościom fizykochemicznym, dzięki którym charakteryzuje się ona wyjątkową trwałością i nie wymaga żadnej dodatkowej osłony. Na powierzchni elementów wykonanych z tego rodzaju stali znajduje się bowiem tzw. warstwa pasywna, która w wyniku działania tlenu z wody czy powietrza odtwarza swoją strukturę nawet wtedy, gdy dojdzie do jej zarysowania czy niedużego zniszczenia.

Co nam potrzeba do konserwacji stali nierdzewnej?

Materiał ten możemy samodzielnie wyczyścić oraz usunąć z niego osady z kamienia. Wykorzystujemy w tym celu wodę i substancje, które znajdują się w większości gospodarstw domowych – wystarczy nam woda z mydłem, rozcieńczony ocet czy zwykłe miękkie szmatki albo gąbki. W przypadku większych zabrudzeń możemy skorzystać z różnych preparatów, takich jak płyny do mycia szyb (bez chlorków) czy specjalne środki do czyszczenia stali nierdzewnej i chromu.

Jak czyścić elementy dekoracyjne ze stali nierdzewnej?

Żeby pozbyć się zabrudzeń ze stali nierdzewnej, posłużmy się gąbką i wodą z mydłem bądź nawilżoną szmatką z mikrofazy. Elementy, których powierzchnia ma charakter lustrzany, czyścimy przy użyciu płynów do mycia szyb bez chlorków. Przy czym zabronione jest posługiwanie się preparatami trącymi, np. ostre gąbki lub szczotki,gdyż mogłyby one doprowadzić do zniszczenia powierzchni. Różnego rodzaju środki do mycia stali nierdzewnej podajemy w taki sposób, w jaki nakazuje opis na opakowaniu czy ulotce. Bardzo istotne jest, aby nie nakładać ich na czas dłuższy niż na taki, jaki został wskazany w instrukcji. Po skorzystaniu z tychże preparatów i spłukaniu ich z powierzchni koniecznie sprawdźmy, czy nie zostały na niej osady albo resztki płynu (zwróćmy zwłaszcza uwagę na szczeliny i zagłębienia). Warto też zapoznać się z instrukcją, czy używany środek nie wchodzi w reakcję z kamieniem na którym osadzone są elementy ze stali nierdzewnej.

Pozbywanie się kamienia

Nieestetyczne osady z kamienia często trudniej zlikwidować ze stali nierdzewnej. Co możemy z nimi zrobić? Na zabrudzenia nakładamy dwudziestopięcioprocentowy roztwór octu (ewentualnie kwasku cytrynowego). Po rozpuszczeniu się osadu roztwór spłukujemy za pomocą wody, a miejsce, które wyczyściliśmy, polerujemy na sucho.
 kwi 16, 2018