Nie możesz złożyć nowego zamówienia w swoim kraju. United States

Akcesoria nagrobkowe

Kiedy warto zdecydować się na zlecenie opieki nad grobem?

Kiedy warto zdecydować się na zlecenie opieki nad grobem?

Po śmierci bliskich osób pragniemy opiekować się ich nagrobkami, gdyż dajemy w ten sposób wyraz swojej pamięci. W tym celu z jednej strony świecimy znicze oraz sadzimy kwiaty albo umieszczamy je w wazonach, a z drugiej – dbamy o porządek na grobach oraz przeprowadzamy pewne prace o charakterze konserwacyjnym. Nie zawsze jednak mamy możliwość wykonywać wszystkie te czynności samodzielnie – np. w przypadku, gdy często wyjeżdżamy, mieszkamy za granicą albo jesteśmy w bardzo dużym stopniu obciążeni obowiązkami zawodowymi i osobistymi. Wówczas nawet uporządkowanie oraz udekorowanie nagrobka członka naszej rodziny bądź przyjaciela jest trudne do urzeczywistnienia albo po prostu niewykonalne. Warto jednak wiedzieć, że istnieją firmy, które specjalizują się w opiece nad nagrobkami. Tego typu działań podejmują się również niektóre przedsiębiorstwa pogrzebowe.

Na jakie dokładnie usługi możemy się zdecydować?

Wśród usług, które oferują wspomniane firmy, znajduje się przede wszystkim utrzymywanie grobu w dobrym stanie i w czystości. A zatem do czynności, którymi zajmują się ich pracownicy, należy m.in. mycie, polerowanie i pastowanie płyt, pomników oraz sprzątanie terenu znajdującego się bezpośrednio w ich bliskości (bruk, chodnik itp.). Co ważne, poszczególne prace różnią się w zależności od aktualnej pory roku. W miesiącach wiosennych i letnich firmy zajmujące się opieką nad grobami wykonują raczej czynności o charakterze ogrodniczym, a więc dbają o znajdujące się przy nich rośliny. Z kolei podczas zimy ich zadanie stanowi głównie odśnieżanie. Zimą z kolei podejmują się pozbywania uschniętych liści.

Warto wiedzieć, że przeprowadzenie pewnych działań możemy powierzyć tego typu firmom już po pogrzebie, po którym zwykle pozostają na płycie nagrobnej wieńce i kwiaty – po jakimś czasie konieczne jest ich usunięcie.

Przedsiębiorstwa, o których tutaj mowa, oferują również możliwość naprawy i konserwacji pewnych elementów: tabliczek nagrobnych, liter, pomników, ławek. Należy także dodać, że możemy u nich zamówić usługę polegającą na postawieniu na grobie znicza czy udekorowaniu go za pomocą kwiatów albo wiązanki.

Bogata oferta sklepu Rodlew QMD – Akcesoria Nagrobkowe

Wszystkim osobom oraz firmom zajmującym się opieką nad grobami polecamy produkty z asortymentu naszego sklepu. Do wyboru mają Państwo litery ze stali nierdzewnej, krzyże, lampiony, tabliczki, wazony, wazy, ramki , aplikacje nagrobkowe i inne produkty . Można również zdecydować się na zamówienia specjalne, które zrealizujemy zgodnie z indywidualnymi wymaganiami. W sklepie znajdują się także ozdoby o małych gabarytach przeznaczone do kolumbariów. Na szczególną uwagę zasługują antaby ze stali nierdzewnej o różnych kształtach.

 gru 3, 2018