Ciemne czy jasne akcesoria na nagrobek?

Kolor akcesoriów, które umieszczamy na nagrobkach, powinien zależeć m.in. od tego, jakiej barwy jest płyta nagrobna. Jeżeli wykonana ona została z granitu ciemnego (np. brązowego albo w kolorze impala), to lepiej będą na niej prezentować się elementy jasne. Zasada ta działa również na odwrót. Na jasnych nagrobkach (białych, różowych) dobrze sprawdzają się ciemne akcesoria. Ma to swoje praktyczne uzasadnienie – dzięki temu kontrastowi kolorów łatwo odczytamy np. napisy umieszczone na płycie.

W naszym sklepie znajdą Państwo litery, lampiony, wazony, krzyże, tabliczki i ramki w różnych kolorach, takich jak stare złoto, stal, czarny, brąz czy brąz oksydowany. Dzięki temu, że nasza oferta jest niezwykle różnorodna, klienci z łatwością mogą dopasować akcesoria do koloru nagrobków. Należy też dodać, że większość elementów dostępna jest w dwóch wariantach – matowym i z połyskiem. Jeśli chodzi o barwę szklenia w niektórych z naszych produktów, takich jak lampiony, to można wybrać jedną z kilku opcji (bezbarwną, grafitową, brązową).

Warto podkreślić, że istnieją również barwy uniwersalne. Najlepszym ich przykładem jest kolor stalowy, który znakomicie sprawdzi się zarówno na ciemnych, jak i jasnych płytach nagrobnych. Większość z akcesoriów znajdujących w naszym sklepie można zakupić właśnie w tym wariancie kolorystycznym.