Nie możesz złożyć nowego zamówienia w swoim kraju. United States

Akcesoria nagrobkowe

Czym jest nagrobek urnowy?

Czym jest nagrobek urnowy?

Coraz więcej osób w Polsce decyduje się na kremację. W jakich miejscach mogą oni następnie być pochowani? Otóż prochy w urnach umieszcza się zwykle w specjalnych niszach ściennych w kolumbariach. Nie pozostawiają one jednak zbyt dużo przestrzeni na dekoracje oraz częściowo zawężają możliwości upamiętnienia osoby zmarłej na niektóre, często praktykowane w Polsce, sposoby (np. posadzenie kwiatów w okolicy). Istnieje jednak pewna alternatywa dla wspomnianych kolumbariów. Stanowią ją nagrobki urnowe. Charakteryzują się one tym, że zachowują w dużym stopniu kształt typowego grobu, w którym składa się ciało, przeznaczone są jednak na urny.

Charakterystyka nagrobków urnowych

Jaka jest główna różnica pomiędzy typowymi grobami a tymi, w których chowa się prochy? Otóż jest nią wielkość. Te drugie, ze względu na nieduże rozmiary urn, zajmują znacznie mniejszą powierzchnię. Jednocześnie jednak zachowują wszystkie cechy typowe dla pierwszego z wymienionych rodzajów grobów. Trzeba jednak dodać, że ze względu na mniejszą ilość miejsca, którego potrzeba do ich postawienia, płacimy za nie mniej. Pod względem estetyki i konstrukcji oba rozwiązania są jednak bardzo zbliżone do siebie. Oznacza to, że możemy zdobić je za pomocą różnego rodzaju dekoracji, np. umieszczając na płycie nagrobnej wieńce i wiązanki oraz duże lampiony i wazony, na które nie ma miejsca przy niszy w kolumbarium. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby w ich bezpośredniej bliskości posadzić pewne kwiaty, jak np. chryzantemy czy róże. Poza tym mamy duże możliwości, jeśli chodzi o kształt i wygląd całego nagrobka. W nagrobku urnowym zwykle znajduje się też dostatecznie dużo przestrzeni na to, aby spoczęły w nim również prochy kolejnej osoby zmarłej.

Akcesoria nagrobkowe w ofercie firmy Rodlew WMD na nagrobki urnowe

W sklepie Rodlew QMD znajdą Państwo wiele różnego rodzaju akcesoriów nagrobkowych, za pomocą których można udekorować nagrobki urnowe. Należą do nich litery, wazony, tabliczki, ramki, aplikacje, lampiony czy wazy. Co więcej, możemy również zdecydować się na produkty na zamówienie.

Jeśli chodzi o aplikacje, do wyboru mamy wiele ich rodzajów. W ofercie firmy znajdują się modele o różnych formach – przypominające różę i inne rośliny, anioły, dłonie złożone do modlitwy, serce, koronę cierniową, a także aplikacje personalizowane związane z hobby zmarłego na przykład krzyż Św. Huberta w przypadku myśliwych. Polecamy również tabliczki: prostokątne, w kształcie serca, wzbogacone o pewne elementy (takie jak róża, anioł). Tabliczki wymagają naniesienia danych osoby zmarłej, wiersza, epigramu. Można skorzystać z kompleksowej usługi w naszej firmie. Wykonany grawer zabezpieczamy dodatkową warstwą lakieru bezbarwnego  . W sklepie internetowym można też zakupić krzyże stojące i leżące, utrzymane w odmiennych stylach (modele proste oraz udekorowane, np. za pomocą róży czy korony cierniowej). Ciekawym rozwiązaniem są krzyże nagrobkowe ze stali nierdzewnej z kryształem. Różne barwy kryształu pozwalają na dopasowanie kolorystyczne do kamienia z którego wykonany został nagrobek.

W 2017 jako nowość, zaprezentowaliśmy krzyże z witrażem. KS6w jest doskonałym przykładem stosowania przez naszą firmę nowoczesnego designu.

 lis 7, 2018